Kocaeli Kısa Film Festivali Katılım Esasları

Madde 1

UKKFF’ye katılım ücretsizdir.

Madde 2

Son başvuru tarihi 10.08.2022 Çarşamba saat 18:00’dır.

Madde 3

Başvurular 10.08.2022 tarihinde ve sonrasında geri çekilemez.

Madde 4

Festivale birden fazla film ile başvurmak ve başka festivallere katılmış olmak başvuruya engel sayılmayacaktır.

Madde 5

UKKFF’ye ulusal öykülü-kurmaca kategorisindeki filmler katılabilir. Festival jürisi film kategorisini değerlendirme ve değiştirme hakkına sahiptir.

Madde 6

Ön elemelerden geçen filmler için aşağıdaki belgeler başvuru sahibi tarafından dijital ortama kaydedilerek UKKFF merkezine kargo yoluyla gönderilecektir.

a.Filmin orjinal kopyası :

VİDEO OPSİYONLARI : Tür: .mp[e]g / .avi / .vob / .mov / .mp4 / .m4v / bluray Codec: MJPEG, Apple ProRes, H264 (en az 2 Mbit/s  veya daha yüksek bitrate değerinde) Çözünürlük: PAL veya NTSC / HD, FHD, 4K Boyut: En fazla 16 Gb

SES OPSİYONLARI : - PCM (48kHz , sıkıştırmasız), - MP3, - AAC (160 Kbit veya daha yüksek)

ALTYAZI : -İngilizce altyazılı olarak gönderilecektir. Altyazıların filme gömülmüş olması gerekmektedir.

b. Filmin Türkçe diyalog listesi. c. Filmin posteri (A3 veya daha büyük, .jpeg formatında). d. Filmin fragmanı (format bilgileri için yukarıdaki tabloya bakınız).

Madde 7

Ön elemeyi geçen filmlerin, yapımcısına bildirilmesi koşuluyla kamuoyuna tanıtılabilir ve festival kataloğunda yer alabilir.

Madde 8

UKKFF’ye katılacak filmlerin süresinin 5 ila 20 dakika arasında olması gerekmektedir. Bu süreye uymayan filmler hiç bir değerlendirmeye tabi tutulmaksızın elenecektir.

Madde 9

UKKFF’ye katılacak filmler 2018-2019-2020-2021-2022 yılında çekilmiş olmalıdır. 2017 ve daha öncesine ait filmler hiç bir değerlendirmeye tabi tutulmaksızın elenecektir.

Madde 10

UKKFF’ye başvuran filmlerin festival sırasında ve ileride yalnızca ticari olmayan kültür faaliyetlerinde izleyicilere sunulması, ulusal ve uluslararası diğer festivallere seçki olarak gönderilmesi katılımcılar tarafından kabul edilmiş olacaktır. Bu gibi durumlarda başvuru sahibine haber verilecektir.

Madde 11

Başvuru formunda bu videoya ait link verilecektir.

Madde 12

Başvuru formuna her film için 1 veya 2 yönetmen bilgisi girilebilir. Daha fazla yönetmenin görev aldığı filmler için de bu kural geçerlidir.

Madde 13

Ön eleme jürisi, ana jüri veya festival ekibinden olan kişiler ve bu kişilerin birinci derece akrabaları festivale başvuramaz.

Madde 14

Jüri kararı kesindir. Katılımcıların kararlara itiraz hakkı yoktur.

Madde 15

Telif hakları konusunda sorumluluk başvuru sahibine aittir.

Madde 16

Bu şartname 16 madde olarak hazırlanmış olup, değiştirilemez.